Nie tylko w starym budownictwie, ale również w obiektach nowoczesnych może wystąpić problem z owadami, które zagnieździły się w towarzystwie ludzi. Dobre warunki zimą, szczeliny oraz dostęp do pokarmu to idealne środowisko dla szkodników, takich jak pluskwy, karaluchy, pchły i wielu innych stawonogów. Dla właściciela budynku może to być poważny kłopot. Rozwiązaniem problemu jest właściwie przeprowadzona i profesjonalna dezynsekcja.

Co oznacza pojęcie dezynsekcji?
Definicja jest prosta – dezynsekcja to tępienie pasożytów, gnieżdżących się w miejscach mających znaczenie użytkowe i gospodarcze np. zwalczanie pluskiew w domach lub hotelach. Jeśli zastanawiasz się, co daje dezynsekcja wykonana przez fachowców, odpowiedzią jest trwały efekt oraz użycie profesjonalnych metod. Przeprowadzana jest za pomocą specjalnych preparatów, odstraszających oraz likwidujących nie tylko pasożyta w formie dorosłej, ale często również i jaja oraz larwy. W miejscach niedostępnych dla chemii używa się metod fizycznych lub środków ekologicznych.
Jakie są profesjonalne metody dezynsekcji?
Jeśli wiemy, co oznacza dezynsekcja, musimy wiedzieć, jak ją przeprowadzić. Specjaliści z zakresu dezynsekcji znają wiele metod. Są one unowocześniane, co pozwala uzyskiwać lepsze efekty. Najnowszą metodą jest wymrażanie pluskiew. Do przeprowadzenia pełnej dezynsekcji wystarczy jednorazowe użycie suchego śniegu, czyli dwutlenku węgla. Dzięki niewielkim cząsteczkom oraz dużemu ciśnieniu niszczone są dorosłe osobniki, a także wszelkie inne stadia rozwojowe pluskwy (jaja, larwy). Środek biobójczy można rozprowadzić również w formie mgiełki, która penetruje wszystkie zakamarki pomieszczenia. Jest to zamgławianie ULV, stosowane przy walce ze wszystkimi szkodnikami, a nawet drobnoustrojami w pomieszczeniu. Sposób rozproszenia pary skutecznie likwiduje problem z insektami, nie powodując zacieków oraz zmian w wyglądzie pomieszczenia. Preparaty biobójcze stosowane są także w podstawowy sposób – przez opryskiwacze. Oprysk owadów to skuteczna metoda, jednak wymaga co najmniej dwukrotnego stosowania. Szczególnie często wybiera się tą metodę w hotelach i hostelach. Użyte preparaty są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, jednak na czas prac powinno się opuścić pomieszczenie.