Zwalczanie mrówek

W ramach naszych usług oferujemy profesjonalne zabiegi usuwania mrówek w domach i ogrodach. Do odmrówczania stosujemy chemiczne środki biobójcze w postaci żelowej lub płynnej. Zaczynamy od ustalenia ścieżki insektów i ich źródła wejścia do domu lub zlokalizowania gniazda na zewnątrz.

zwalczanie-mrowek

Zwalczanie mrówek a cena

Cena zwalczania mrówek zależy przede wszystkim od wybranej metody dezynsekcji. W celu uzyskania dokładnej wyceny zapraszamy do kontaktu pod numerem + 48 885 888 994

Oferowane metody zwalczania mrówek:

ŻELOWANIE

od 150 zł

efekty widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach, metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

ŻELOWANIE

od 150 zł

efekty widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach
metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
m
etoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

ŻELOWANIE

od 150 zł

efekty widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach
metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

wysoka skuteczność już po 1. zabiegu
metoda ekologiczna

Zwalczanie mrówek w domu lub w ogrodzie

Mrówki zanieczyszczają żywność, uszkadzają drewniane elementy, a w ogrodach utrudniają ukorzenienie się sadzonek. Jako szkodniki zazwyczaj pojawiają się w kuchni, gdzie mogą znaleźć jedzenie. Zwalczanie mrówek w domu lub ogrodzie może być szybkie i łatwe. Wystarczy powierzyć je profesjonalistom. Stosowane przez nas metody różnią się rodzajem środka biobójczego i metodą jego aplikacji.

Zwalczanie mrówek w domu lub innym budynku

Jeżeli chodzi o zwalczanie mrówek w domu, najbardziej rekomendowanym przez nas zabiegiem jest żelowanie, które polega na punktowej aplikacji preparatu w miejscu bytowania mrówek. W większości przypadków wystarczy wykonać je tylko raz, aby wytępić insekty. Odmrówczanie w domu można przeprowadzić też metodą zamgławiania ULV lub oprysku, jednak te zabiegi zazwyczaj trzeba powtórzyć i są mniej wygodne dla użytkowników danych pomieszczeń. Konieczne jest bowiem opuszczenie lokalu na czas zabiegu oraz na 2-3 h po jego zakończeniu. Potrzebne jest także większe przygotowanie mieszkania do dezynsekcji, a po zabiegu posprzątanie miejsc, z którymi ma się bezpośrednią styczność. Natomiast wspomniane na początku żelowanie to najbardziej rekomendowany przez nas zabieg zwalczania mrówek w domu także ze względu na małą inwazyjność. Polega na rozłożeniu kropek żelowego preparatu chemicznego, który zatruwa owady. Technik rozkłada go w miejscach bytowania i na ścieżkach migracji mrówek.

Sprawdź też nasz artykuł Skąd się biorą mrówki w domu? i zapobiegaj inwazji w przyszłości.

zwalczanie-mrowek-w-domu

Zwalczanie mrówek w ogrodzie

Do zwalczania mrówek w ogrodzie najczęściej stosowaną metodą jest natomiast oprysk chemiczny. Metoda ta sprawdza się najlepiej ze względu na otwartą przestrzeń i możliwość punktowego rozprowadzenia substancji biobójczej. Płynny preparat może być rozpylany w miejscach, gdzie obserwuje się aktywność mrówek. Opryski mogą zawierać różne substancje aktywne, które działają na mrówki na różne sposoby, np. poprzez zaburzanie ich układu nerwowego czy przewodu pokarmowego.

zwalczanie-mrowek-w-grodzie

Odmrówczanie a wpływ na zdrowie. O czym warto pamiętać?

Warto pamiętać, że przy zwalczaniu mrówek, zwłaszcza metodą oprysku czy zamgławiania należy zachować ostrożność, szczególnie w domach z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. W przypadku, gdy ktoś podejmuje samodzielną próbę zwalczenia mrówek, zaleca się dokładne przeczytanie instrukcji i przestrzeganie zaleceń producenta stosowanego preparatu. Jest to ważne, aby uniknąć szkodliwych skutków dla zdrowia i środowiska. Nie należy natomiast pokładać nadziei w tzw. naturalnych metodach zwalczania mrówek. Woda z mydłem, ocet czy olejki eteryczne to znane praktyki, ale nie sprawią, że jakiekolwiek insekty znikną z domu. 

Chcąc mieć pewność, że mrówki zostaną zwalczone zarówno skutecznie, jak i bez uszczerbku dla zdrowia, najlepiej zdecydować się na profesjonalną dezynsekcję. W ramach naszych usług do odmrówczania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, stosujemy preparaty bezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych i roślin. Bez obaw mogą być one rozprowadzane w mieszkaniach, hotelach, hostelach czy nawet restauracjach. Są to środki certyfikowane, przeznaczone do tępienia mrówek faraona i innych gatunków.

Dowiedz się więcej o:

Mrówki faraona
Mrówki rudnice
Hurtnice pospolite
Kartonówki zwyczajne

© 2023, M.K. All rights reserved.

Usługi zwalczania mrówek na terenie całego kraju:
Warszawa Wola, Warszawa Ochota, Warszawa Bielany, Warszawa Mokotów i inne dzielnice, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Białystok, Lublin, Płock i inne miejscowości

InsektStop
ul. Nowy Świat 33/13
00-029 Warszawa