Zwalczanie mrówek

Mrówki odgrywają ważną rolę w ekosystemie, jednak niekiedy potrafią być też uciążliwymi szkodnikami, np. zanieczyszczając żywność i niszcząc rośliny w ogrodzie. W takim przypadku zwalczanie mrówek to konieczność. Jedynie skuteczna eliminacja tych owadów pozwoli utrzymać higienę i komfort w pomieszczeniach oraz ochronić ogród przed szkodnikami.

Profesjonalna dezynsekcja mrówek to zabieg wykorzystujący specjalistyczne środki biobójcze, rozprowadzane w strategicznych miejscach. Jeżeli chcesz pozbyć się tych owadów szybko i efektywnie, skontaktuj się z nami telefonicznie!

W ramach odmrówczania oferujemy:

  • zwalczanie mrówek w domu lub firmie,
  • zwalczanie mrówek w ogrodzie,
  • i innych miejscach, w których owady te powodują szkody.
odmrowczanie-zwalczanie-mrowek

Chcesz skutecznie pozbyć się mrówek w domu lub ogrodzie? Zadzwoń do nas jeszcze dziś!

Oferujemy profesjonalne zabiegi dezynsekcji, które eliminują szkodniki szybko i bezpiecznie.

Cena zwalczania mrówek - ile kosztuje zabieg?

Cena zwalczania mrówek zależy przede wszystkim od wybranej metody dezynsekcji. Na końcowy koszt zabiegu wpływ ma także wielkość dezynsekowanego pomieszczenia lub przestrzeni w ogrodzie oraz poziom infestacji.

W celu uzyskania indywidualnej wyceny dezynsekcji zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Poniżej przedstawiamy podstawowy cennik zwalczania mrówek w zależności od metody:

ŻELOWANIE

od 150 zł

najlepszy, zazwyczaj jednorazowy zabieg na mrówki w DOMU
metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

metoda chemiczna na mrówki w domu

OPRYSK

od 200 zł

metoda chemiczna, najlepsza na na mrówki w OGRODZIE, alternatywna na mrówki w domu

WYCENA OD RĘKI! ZADZWOŃ!

Jak wygląda dezynsekcja mrówek?

Dezynsekcja mrówek polega na zastosowaniu preparatów o wysokim stężeniu substancji biobójczej oraz na dobraniu odpowiednich metod ich aplikacji. Proces rozpoczyna się od szczegółowej inspekcji miejsca występowania mrówek, aby zidentyfikować gniazda oraz szlaki, którymi się poruszają. Następnie, w zależności od lokalizacji, stosowane są odpowiednie metody zwalczania, takie jak żelowanie w pomieszczeniach czy oprysk w ogrodach. Cały zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, co gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo.

Dlaczego na mrówki w domu najlepsze jest żelowanie?

Żelowanie to metoda, która sprawdza się doskonale w zwalczaniu mrówek wewnątrz budynków. Polega na umieszczeniu specjalnego żelu w miejscach, gdzie owady są najbardziej aktywne. Preparat ma właściwości trujące i pomaga pozbyć się mrówek w ciągu kilku do kilkunastu dni. Żelowanie jest też metodą bezpieczną i dyskretną, ponieważ żel można aplikować w trudno dostępnych miejscach, gdzie mrówki często się poruszają, ale są mniej widoczne dla ludzi i zwierząt domowych, co minimalizuje ryzyko przypadkowego kontaktu z trucizną.

zwaczanie-mrowek-w-domu-odmrowczanie

Skuteczność likwidacji mrówek w domu tą metodą wynika m.in z kwestii takich jak:

  • Opuszczanie przez mrówki skażonych miejsc: Gdy mrówki zauważą, że niektóre osobniki z ich kolonii padają po spożyciu substancji biobójczych, często opuszczają miejsce, w którym te substancje są rozłożone. Mrówki komunikują się ze sobą za pomocą feromonów, czyli chemicznych sygnałów, które ostrzegają inne mrówki przed zagrożeniem.
  • Przenoszenie trucizny do gniazda: Choć niektóre mrówki mogą unikać miejsc z trucizną, to część robotnic zjada żel i przenosi go do gniazda, gdzie dzieli się nim z całą kolonią poprzez tzw. trofallaksję, skutecznie rozprowadzając truciznę.

Dlaczego na mrówki w ogrodzie najlepszy jest oprysk?

dezynsekcja-mrowek-w-ogrodzie

Oprysk to najbardziej efektywna metoda zwalczania mrówek na zewnątrz, w szczególności w ogrodach. Polega ona na punktowej aplikacji środka owadobójczego na powierzchniach takich jak ścieżki przechodzenia owadów lub bezpośrednio na gniazda. Oprysk pozwala na szybkie i szerokie pokrycie obszaru, dzięki czemu mrówki są skutecznie eliminowane z dużych przestrzeni. Preparaty używane podczas zabiegu są certyfikowanymi produktami. Ze względu na ich działanie biobójcze mogą jednak wpływać również na inne owady. W większości przypadków nie oddziałują na roślinność, ale nie można zagwarantować, jak zareagują na każdy gatunek roślin.

Mrówki powodują szkody? Wykonaj dezynsekcję!

Skontaktuj się z nami!

FAQ – zwalczanie mrówek

Warto pamiętać, że przy zwalczaniu mrówek, zwłaszcza metodą oprysku czy zamgławiania należy zachować ostrożność, szczególnie w domach z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. W przypadku, gdy ktoś podejmuje samodzielną próbę zwalczenia mrówek, zaleca się dokładne przeczytanie instrukcji i przestrzeganie zaleceń producenta stosowanego preparatu. Jest to ważne, aby uniknąć szkodliwych skutków dla zdrowia i środowiska. Nie należy natomiast pokładać nadziei w tzw. naturalnych metodach zwalczania mrówek. Woda z mydłem, ocet czy olejki eteryczne to znane praktyki, ale nie sprawią, że jakiekolwiek insekty znikną z domu. 

Chcąc mieć pewność, że mrówki zostaną zwalczone zarówno skutecznie, jak i bez uszczerbku dla zdrowia, najlepiej zdecydować się na profesjonalną dezynsekcję. W ramach naszych usług do odmrówczania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, stosujemy preparaty bezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych i roślin. Bez obaw mogą być one rozprowadzane w mieszkaniach, hotelach, hostelach czy nawet restauracjach. Są to środki certyfikowane, przeznaczone do tępienia mrówek faraona i innych gatunków.

Masz pytania? Chcesz umówić zabieg?

ZADZWOŃ!