Zwalczanie karaluchów (prusaków)

Oferujemy skuteczne zwalczanie karaluchów, w tym także prusaków (tzw. karaluchów niemieckich). Działamy w sposób sprawdzony i bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt domowych. Do dezynsekcji karaluchów stosujemy silne środki biobójcze, które są w stanie skutecznie wytruć te szkodniki. Wykorzystywane przez nas preparaty posiadają niezbędne atesty.

dezynsekcja-karaluchow-prusakow

Zwalczanie karaluchów a cena

Cena zwalczania karaluchów uzależniona jest przede wszystkim od wybranej metody dezynsekcji. Na końcowy koszt zabiegu wpływ ma także powierzchnia lokalu. W celu uzyskania dokładnej wyceny odkaraluszania zapraszamy do kontaktu pod numerem + 48 885 888 994

Oferowane metody zwalczania karaluchów:

ŻELOWANIE

od 150 zł

efekty widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach, metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

ŻELOWANIE

od 150 zł

efekty widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach
metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

wysoka skuteczność już po 1. zabiegu
metoda ekologiczna

ŻELOWANIE

od 150 zł

efekty widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach
metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
m
etoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

Jak pozbyć się karaluchów? Dezynsekcja chemiczna

Aby pozbyć się karaluchów, potrzebne są preparaty o wysokim stężeniu substancji biobójczej. Z tego właśnie względu ogólnodostępne trutki czy spraye nie przynoszą zazwyczaj pożądanych efektów. Są najzwyczajniej w świecie za słabe do walki z tymi szkodnikami. Jeżeli zaś chodzi o profesjonalną chemię owadobójczą, to jej zastosowanie wymaga często specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Istotne jest zarówno rozpoznanie gatunku szkodników, jak i dobre zlokalizowanie miejsc ich bytowania. W związku z tym najlepiej skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji karaluchów – skutecznej oraz bezpiecznej dla ludzi i zwierząt.

W ramach zwalczania karaluchów wykonujemy zabiegi dezynsekcji takie jak:

  • żelowanie na karaluchy – najbardziej polecany przez InsektStop sposób na te szkodniki, w tym także na prusaki. Zabieg polega na aplikacji trującego żelu w miejscach najczęstszego występowania insektów. Preparat jest praktycznie niewidoczny, a efekty jego działania widać po kilku lub kilkunastu dniach.

  • zamgławianie na karaluchy – zabieg w technologii ULV (ang. ultra low volume), polega na rozpylaniu środka biobójczego w postaci zimnej mgły. Mikrocząsteczki preparatu chemicznego osadzają się na wszystkich powierzchniach i rzeczach w zamgławianym pomieszczeniu i mogą też dotrzeć do różnych szpar czy szczelin, w których karaczany lubią się ukrywać.

  • oprysk na karaluchy – punktowe rozprowadzanie środka biobójczego. Preparat aplikowany jest bezpośrednio na powierzchnie płaskie, wzdłuż krawędzi, w szczelinach i innych miejscach, gdzie karaczany często bytują. Wymaga dobrej umiejętności zlokalizowania kryjówek i ścieżek migracji karaluchów, ale jest wygodniejszy dla samych klientów. W przeciwieństwie do zamgławiania przy oprysku chemia rozprowadzana jest punktowo. Dlatego nie ma konieczności mycia po zabiegu wszystkich przedmiotów i powierzchni, z którymi lokatorzy mają na co dzień bezpośredni kontakt.

Rodzaje karaluchów

Karaluchy, zwane też karaczanami, to szeroka grupa wszystkożernych owadów z rzędu karaczanów, które potrafią przetrwać w ekstremalnie trudnych warunkach. Wytrzymują głód, niskie lub wysokie temperatury oraz zakwaszone środowisko. Z tego względu zwalczanie karaluchów lepiej powierzyć specjalistom. Na insekty te z pewnością nie zadziałają tzw. domowe pułapki stworzone przy użyciu piwa czy kawy. Nie warto zwlekać z profesjonalnym zabiegiem odkaraluszania. Karaluchy są szkodnikami żywności oraz nosicielami chorobotwórczych bakterii i pasożytów.

karaluchy-rodzaje

Powyżej przedstawiamy wygląd kilku najczęściej spotykanych gatunków karaluchów – przybyszki amerykańskiej, karaczana wschodniego, karalucha paskowanego i prusaka (zwanego też karaluchem niemieckim) – w postaci dorosłej, larwy i jaja. Sprawdź, czy szkodnik, którego zauważyłeś w swoim domu, przypomina któregoś z owadów na zdjęciu. Jeżeli tak, nie wahaj się ani chwili dłużej, by skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji karaluchów.

Jeżeli rozpoznajesz któregoś karalucha na zdjęciu, kliknij też w poniższe pola po więcej informacji i dowiedz się, z jakim szkodnikiem dokładnie masz do czynienia.

Dowiedz się więcej

Przybyszki amerykańskie
Prusaki
Karaczany wschodnie
Karaluchy paskowane

Zwalczanie karaluchów a inspekcja obiektu - pierwszy etap dezynsekcji

Skuteczne zwalczanie karaluchów zaczyna się od dokładnej inspekcji obiektu. Ten krok jest kluczowy, aby zidentyfikować źródła infestacji oraz miejsca, gdzie szkodniki mogą się ukrywać i rozmnażać. Profesjonalna inspekcja obejmuje sprawdzenie wszelkich szczelin, zakamarków, miejsc zaopatrzenia w wodę i żywność, a także potencjalnych dróg wejścia karaluchów z zewnątrz. Dzięki temu technik wie, na których miejscach musi szczególnie skupić swoją uwagę podczas przeprowadzania właściwego zabiegu dezynsekcji.

A co po dezynsekcji? Czy karaluchy nie wrócą?

Regularna inspekcja mieszkania zalecana jest także po odkaraluszaniu. Pomaga w monitorowaniu sytuacji i szybkiej reakcji w przypadku ponownego pojawienia się karaluchów w lokalu. A to może się zdarzyć, zwłaszcza jeżeli chodzi o bloki, kamienice czy lokale gastronomiczne. W ramach usługi dezynsekcji technik zaleca działania prewencyjne i podpowiada, jak zabezpieczyć mieszkanie lub miejsce pracy przed prusakami czy innymi karaluchami. Aby jak najlepiej się ochronić, warto wiedzieć, gdzie bytują te szkodniki oraz skąd przechodzą. 

Typowe kryjówki karaluchów obejmują:

Karaluchy to zwierzęta nocne i preferują ukrywanie się w ciemnych, wilgotnych oraz ciepłych miejscach. Często można je znaleźć w kuchniach i łazienkach, ponieważ te obszary zapewniają dostęp do wody i żywności. Typowe kryjówki karaluchów obejmują:

  1. Szczeliny i pęknięcia w ścianach, podłogach i sufitach.
  2. Za i pod lodówkami, zmywarkami, piekarnikami oraz innymi urządzeniami kuchennymi.
  3. W szafkach kuchennych, zwłaszcza w pobliżu zlewu lub miejsc, gdzie przechowywana jest żywność.
  4. Pod zlewami i wokół instalacji wodno-kanalizacyjnych.
  5. W łazienkach, szczególnie pod wannami, wokół toalet i w szafkach.
  6. W miejscach przechowywania, takich jak piwnice czy strychy, gdzie panuje mrok i dostępne są materiały do gnieżdżenia.
  7. Wewnątrz urządzeń elektrycznych i elektronicznych, takich jak telewizory, komputery, czy radia.