Dezynsekcja karaluchów / prusaków

Zmagasz się z karaluchami w swoim domu lub miejscu pracy? Nie czekaj, zadzwoń do nas jeszcze dziś! Nasza oferta dezynsekcji karaluchów to szybkie i skuteczne rozwiązania, dzięki którym przywrócisz spokój, higienę i zdrowie w swoim otoczeniu. Używamy tylko sprawdzonych metod i atestowanych preparatów, które są bezlitosne dla insektów, ale bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.

Jako specjaliści zwalczamy każdy gatunek karaczanów. Nasze usługi to m.in. dezynsekcja prusaków, karaluchów paskowanych, karaczanów wschodnich czy przybyszek amerykańskich.

Odkaraluszanie oferujemy m.in.:

 • osobom prywatnym, właścicielom mieszkań i domów,
 • klientom biznesowym, np. restauracjom, hotelom, biurom,
 • administratorom budynków, zarządcom bloków, kamienic.
dezynsekcja-karaluchow-prusakow

Chcesz pozbyć się karaluchów? Zadzwoń do nas i zamów dezynsekcję!

Oferujemy skuteczne i bezpieczne zabiegi oraz dyskretne działanie. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

Zwalczanie karaluchów a cena - ile kosztuje dezynsekcja?

Cena zwalczania karaluchów uzależniona jest przede wszystkim od wybranej metody dezynsekcji – najbardziej rekomendowanym przez nas zabiegiem na każdy gatunek karaczanów jest żelowanie. Na końcowy koszt zabiegu wpływ ma także powierzchnia dezynsekowanego lokalu.

W celu uzyskania indywidualnej wyceny odkaraluszania zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Poniżej przedstawiamy podstawowy cennik zwalczania karaluchów w zależności od metody:

ŻELOWANIE

od 150 zł

najlepszy, zazwyczaj jednorazowy zabieg na te owady
metoda chemiczna

ZAMGŁAWIANIE ULV

od 250 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

OPRYSK

od 200 zł

zalecana seria 2-3 zabiegów
metoda chemiczna

WYCENA OD RĘKI! ZADZWOŃ!

SZCZEGÓŁY USŁUGI

Jak wygląda dezynsekcja karaluchów / prusaków?

Dezynsekcja karaluchów, w tym zwalczanie prusaków, polega na aplikacji preparatów biobójczych w zainfekowanych pomieszczeniach. Aby pozbyć się tych szkodników skutecznie, potrzebne są preparaty o wysokim stężeniu substancji biobójczej. Podczas profesjonalnej dezynsekcji specjaliści używają atestowanych środków, które są trujące dla karaluchów, a bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Mają też odpowiednią wiedzą, dzięki której są w stanie zlokalizować główne miejsca bytowania szkodników i rozprowadzić w nich dokładnie insektycydy.

Aby zamówić zabieg dezynsekcji karaluchów skontaktuj się z nami telefonicznie. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i znajdziemy dogodny termin zabiegu. Po wykonanej usłudze otrzymasz protokół z oceną stanu infestacji i indywidualnymi zaleceniami dotyczącymi m.in. zabezpieczenia mieszkania na przyszłość.

3 PROSTE KROKI I PO PROBLEMIE

Wstępna konsultacja

Wizyta technika

Protokół i zalecenia

W ramach zwalczania karaluchów wykonujemy zabiegi dezynsekcji takie jak:

 • żelowanie na karaluchy – najbardziej polecany przez InsektStop sposób na te szkodniki, w tym także na prusaki. Zabieg polega na aplikacji trującego żelu w miejscach najczęstszego występowania insektów. Preparat jest praktycznie niewidoczny, a efekty jego działania widać po kilku lub kilkunastu dniach.

 • zamgławianie na karaluchy – zabieg w technologii ULV (ang. ultra low volume), polega na rozpylaniu środka biobójczego w postaci zimnej mgły. Mikrocząsteczki preparatu chemicznego osadzają się na wszystkich powierzchniach i rzeczach w zamgławianym pomieszczeniu i mogą też dotrzeć do różnych szpar czy szczelin, w których karaczany lubią się ukrywać.

 • oprysk na karaluchy – punktowe rozprowadzanie środka biobójczego. Preparat aplikowany jest bezpośrednio na powierzchnie płaskie, wzdłuż krawędzi, w szczelinach i innych miejscach, gdzie karaczany często bytują. Wymaga dobrej umiejętności zlokalizowania kryjówek i ścieżek migracji karaluchów, ale jest wygodniejszy dla samych klientów. W przeciwieństwie do zamgławiania przy oprysku chemia rozprowadzana jest punktowo. Dlatego nie ma konieczności mycia po zabiegu wszystkich przedmiotów i powierzchni, z którymi lokatorzy mają na co dzień bezpośredni kontakt.

Jakie karaluchy zwalczamy?

Karaluchy, to szeroka grupa wszystkożernych owadów z rzędu karaczanów, które potrafią przetrwać w ekstremalnie trudnych warunkach. Wytrzymują głód, niskie lub wysokie temperatury oraz zakwaszone środowisko. Z tego względu zwalczanie karaluchów najlepiej powierzyć specjalistom. Na insekty te z pewnością nie zadziałają tzw. domowe pułapki stworzone przy użyciu piwa czy kawy. Nie warto też zwlekać z profesjonalnym zabiegiem odkaraluszania. Karaluchy są szkodnikami żywności oraz nosicielami chorobotwórczych bakterii i pasożytów.

Poniżej przedstawiamy wygląd kilku najczęściej spotykanych gatunków karaluchów – przybyszki amerykańskiej, karaczana wschodniego, karalucha paskowanego i prusaka (zwanego też karaluchem niemieckim) – w postaci dorosłej, larwy i jaja. 

Rozpoznałeś karalucha? Wykonaj dezynsekcję!

Skontaktuj się z nami!

Usługi zwalczania karaluchów świadczymy w całej Polsce!

Mamy oddziały w:

PKN-PN-EN
dezynsekcja-prusakow-karaluchow-zabieg

FAQ – Dezynsekcja karaluchów

Tak, dezynsekcja jest najskuteczniejszą metodą na zwalczanie karaluchów. Proces ten polega na zastosowaniu środków chemicznych, które eliminują te owady z zainfekowanych obszarów. Jeżeli masz problem z karaluchami, nie ryzykuj z tzw. domowymi sposobami, bo te mogą jedynie pogorszyć sytuację. Wybierając profesjonalną dezynsekcję, wybierasz szybkie i bezpieczne rozwiązanie.

Czas trwania dezynsekcji karaluchów zależy od m.in. wielkości pomieszczenia i stopnia infestacji oraz od metody, jaką wykonywany jest zabieg. Przykładowo dezynsekcja metodą żelową w mieszkaniu o wielkości 50 m2 trwa zazwyczaj 15-30 min. Jednak w niektórych przypadkach konieczne może być powtórzenie zabiegu, aby całkowicie wyeliminować wszystkie owady

Po przeprowadzeniu dezynsekcji karaluchy zwykle giną w ciągu kilku godzin do kilku dni. Czas ten może się różnić w zależności od kilku czynników:

 1. Niektóre środki działają szybciej niż inne.
 2. Przy większych infestacjach może być potrzeba dłuższego czasu, aby wszystkie karaluchy zostały wyeliminowane.
 3. Temperatura, wilgotność i dostępność schronień mogą wpływać na skuteczność środków dezynsekcyjnych.

W większości przypadków, większość karaluchów umiera w ciągu 24-48 godzin po zastosowaniu środka dezynsekcyjnego. Należy jednak pamiętać, że niektóre osobniki mogą przeżyć nieco dłużej, szczególnie jeśli miały ograniczony kontakt z preparatem. Dlatego ważne jest, aby monitorować sytuację przez kilka dni po zabiegu, a w razie potrzeby, skontaktować się z firmą dezynsekcyjną w celu wykonania dodatkowych działań kontrolnych.

Dezynsekcja jest skuteczną metodą zwalczania karaluchów, jednak nie może zagwarantować, że karaluchy nigdy nie wrócą. Należy mieć świadomość, że karaluchy mogą migrować z sąsiednich mieszkań czy budynków, dlatego odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń jest niezbędne. Uszczelnienie wszelkich szczelin, pęknięć i innych potencjalnych miejsc schronienia ograniczy możliwość ponownego zagnieżdżenia się karaluchów. Ponadto karaluchy mogą przyciągać resztki jedzenia i woda. Utrzymywanie czystości jest więc kluczowe kluczowe.

Aby chronić się przed karaluchami, warto mieć też pod kontrolą ich typowe kryjówki. Oto, gdzie lubią bytować te owady:

 1. W szczelinach i pęknięciach w ścianach, podłogach i sufitach.
 2. Za i pod lodówkami, zmywarkami, piekarnikami oraz innymi urządzeniami kuchennymi.
 3. W szafkach kuchennych, zwłaszcza w pobliżu zlewu lub miejsc, gdzie przechowywana jest żywność.
 4. Pod zlewami i wokół instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 5. W łazienkach, szczególnie pod wannami, wokół toalet i w szafkach.
 6. W miejscach przechowywania, takich jak piwnice czy strychy, gdzie panuje mrok i dostępne są materiały do gnieżdżenia.
 7. Wewnątrz urządzeń elektrycznych i elektronicznych, takich jak telewizory, komputery, czy radia.

Dezynfekcja i dezynsekcja to dwa różne procesy, które są często mylone. Dezynfekcja to eliminacja szkodliwych mikroorganizmów, takich jak np. bakterie i wirusy. Dezynfekcja nie jest skuteczna w zwalczaniu owadów. Jeżeli chcesz wytępić prusaki lub inne karaluchy wybierz dezynsekcję chemiczną.

Masz pytania? Chcesz umówić zabieg?

ZADZWOŃ!