Oprysk na owady

Oprysk na owady to podstawowa metoda dezynsekcji chemicznej, wykorzystująca środki biobójcze. Stosowana jest do zwalczania szkodników zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W ramach naszych usług wykonujemy opryski na pluskwy domowe, komary, kleszcze, mrówki w ogrodzie i inne owady biegające lub latające. Przy zachowaniu odpowiedniego BHP metoda ta jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

Chcesz wiedzieć więcej o oprysku? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

ZADZWOŃ!

oprysk-na-owady

Cena oprysku - ile kosztuje zabieg?

OPRYSK

od 200 zł

metoda chemiczna

Cena oprysku na owady zaczyna się już od 200 zł. Wysokość indywidualnej wyceny zależy jednak od kilku czynników, w tym m.in. od rodzaju zwalczanych insektów oraz od wielkości dezynsekowanej powierzchni.

W kontekście ceny warto też zaznaczyć, że w przypadku owadów takich jak pluskwy, konieczne jest przeprowadzenie serii oprysków. Ich ilość zależna jest przede wszystkim od poziomu zapluskwienia lokalu. Za minimum przyjmuje się jednak 2-3 zabiegi.

WYCENA OD RĘKI! ZADZWOŃ!

Na czym polega oprysk chemiczny?

Oprysk na owady polega na zastosowaniu środków owadobójczych w celu zwalczenia szkodników. Preparaty rozprowadzane są w sposób punktowy w głównych miejscach bytowania insektów. Odróżnia to oprysk od zamgławiania ULV, podczas którego insektycydy rozpylane są na wszystkie powierzchnie dookoła.

Opryski działają skutecznie na pluskwy, komary, kleszcze oraz mrówki w ogrodzie. Można je również stosować na karaluchy, prusaki, rybiki i mrówki w domu, ale jest to zalecane jedynie przy naprawdę zaawansowanych infestacjach i w określonych warunkach. W przypadku tych owadów bardziej efektywne jest żelowanie.

Ponieważ oprysk jest metodą chemiczną, klienci proszeni są o opuszczenie dezynsekowanego miejsca na czas zabiegu. Jeżeli oprysk był wykonywany w zamkniętych pomieszczeniach, powrót do nich możliwy jest zazwyczaj po co najmniej 2h. Po powrocie zaleca się dokładnie wywietrzyć wnętrza, pozostawiając otwarte okna przez 0,5-1 h.

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj nasz filmik i poznaj lepiej metodę opryskową!

Problem z owadami? Zwalcz je SPRAWDZONĄ METODĄ OPRYSKU! Zadzwoń!

Dzięki opryskowi pozbędziesz pluskiew, komarów, kleszczy i innych insektów. To uniwersalny zabieg dezynsekcji!

Oprysk na insekty a skuteczność

Skuteczność oprysku na owady tkwi w rozprowadzeniu środka biobójczego w głównych miejscach bytowania owadów. Preparat ma właściwości kontaktowo-żołądkowe, a dzięki formule mikrokapsułek osiąga większą skuteczność. Mikrokapsułki pękają na skutek kontaktu z owadem, a substancja biobójcza oblepia ich ciało, w tym odnóża. Trafia ona do układu pokarmowego insektów wraz z pożywieniem i prowadzi do ich śmierci w ciągu kilku godzin od spożycia.

W przypadku owadów takich jak pluskwy w celu uzyskania pełnej skuteczności dezynsekcji, oprysk należy powtarzać kilka razy, ponieważ preparaty nie zwalczają jaj.

Prewencyjny oprysk na owady

Prewencyjny oprysk na owady to specjalistyczna procedura, mająca na celu zabezpieczenie danego obiektu przed niechcianymi szkodnikami. W miejscach, gdzie ludzie spędzają wiele godzin, a przede wszystkim śpią, takich jak hotele, hostele czy inne noclegownie, odpowiednie zabezpieczenie przed owadami jest nie tylko kwestią komfortu i zdrowia gości, ale także biznesowego wizerunku. Owady szkodniki wywołują uczucie dyskomfortu, panikę i obrzydzenie.

oprysk-na-owady-prewencyjny

W obiektach noclegowych największym problemem są pluskwy domowe. Regularne, prewencyjne opryskiwanie hoteli czy hosteli specjalistycznymi środkami chemicznymi zwiększa szansę na to, że nawet gdy pluskwy pojawią się w obiekcie, zostaną zwalczone na starcie – w początkowym stadium infestacji. Przez miejsca noclegowe cały czas “przechodzi” dużo ludzi. Dlatego też ryzyko tego, że ktoś przyniesie pluskwy z zewnątrz jest bardzo wysokie.

Inwestowanie w działania takie jak opryski prewencyjne, to nie tylko troska o dobro klienta, ale również doskonały sposób na budowanie pozytywnej reputacji w branży hotelarskiej. Goście, wiedząc, że obiekt dba o ich komfort i zdrowie, chętniej wracają i polecają dane miejsce innym. Prewencyjny oprysk na owady jest więc inwestycją, która przynosi korzyści zarówno krótko-, jak i długoterminowe.

Gwarancyjny oprysk na insekty

Gwarancyjny oprysk na owady to dodatkowa usługa wykonywana przez InsektStop, która może zostać udzielona przy dezynsekcji metodą IPM lub wymrażaniu pluskiew Cryonite po spełnieniu określonych warunków.

Oprysk gwarancyjny pozwala wzmocnić skuteczność dezynsekcji w przypadku, gdy w lokalu występuje wysoki poziom infestacji. Jest też wspierającym działaniem w sytuacji, gdy problem pluskiew powraca. Insekty te często przechodzą z sąsiednich mieszkań przez uchylone okna czy nieszczelności w ścianach. Dlatego zawsze zalecamy podjęcie działań prewencyjnych i wyeliminowanie potencjalnych ścieżek migracji pluskiew. Dokładne zalecenia dotyczące zabezpieczenia mieszkania są zawsze przekazywane przez technika w protokole.

Z dodatkowego oprysku na owady można skorzystać w czasie trwania gwarancji, a ta udzielana jest na indywidualnych warunkach. Należy też pamiętać, że oprysk gwarancyjny przysługuje jeden raz w ramach udzielonej gwarancji.

FAQ - Oprysk na owady

Oprysk na owady to metoda chemiczna, która powinna być wykonywana przez specjalistów. Przy zachowaniu odpowiednich zasad BHP zabieg jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Dezynsekcja metodą opryskową wymaga zastosowania środków ostrożności takich jak maski ochronne. Istotna jest też wiedza na temat tego, w jaki sposób i gdzie należy rozprowadzić preparat. W przypadku oprysku ze względów bezpieczeństwa klienci proszeni są o opuszczenie mieszkania na czas zabiegu i średnio 2 h po nim.

Czas działania oprysku na owady jest uzależniony od kilku istotnych czynników, takich jak rodzaj zastosowanego preparatu oraz gatunek zwalczanych owadów.

  • Owady domowe: Opryski stosowane przeciwko owadom domowym, takim jak pluskwy, karaluchy, prusaki, rybiki czy mrówki, mogą pozostawać skuteczne przez okres do nawet 4 tygodni.
  • Komary i kleszcze: W przypadku oprysków skierowanych przeciwko komarom i kleszczom, ochrona może trwać średnio od 1 do 2 miesięcy. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że warunki pogodowe mogą modyfikować skuteczność zabiegu. Przykładowo, wysoka wilgotność i opady mogą powodować szybszą degradację aktywnych substancji chemicznych, co w rezultacie skraca okres ochronny.

Oprysk to zabieg chemiczny, dlatego zaleca się, aby jedzenie, naczynia i inne przedmioty mające kontakt z żywnością przechować na czas dezynsekcji w zamkniętych szafkach lub w szczelnych pojemnikach. Przed rozpoczęciem zabiegu należy także posprzątać dezynsekowane pomieszczenia i przygotować je tak, aby technik miał swobodną przestrzeń do pracy. Szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania znajdziesz TUTAJ.

Masz pytania? Chcesz umówić zabieg?

ZADZWOŃ!