Metody dezynsekcji

Nie pozwól, aby uciążliwe insekty zakłóciły Twój spokój, powodując dyskomfort oraz szkody materialne czy nawet zdrowotne. Poznaj innowacyjne, sprawdzone i bezpieczne metody dezynsekcji, które skutecznie eliminują szkodniki.

dezynsekcja-cryonite

Wymrażanie Cryonite® to innowacyjna, ekologiczna dezynsekcja, dzięki której zwalczanie pluskiew możliwe jest bez użycia chemicznych preparatów biobójczych. Metoda ta bazuje na wykorzystaniu tzw. suchego lodu, który dosłownie zamraża i niszczy pluskwy oraz ich jaja. Zabieg bezlitosny dla owadów, a całkowicie bezpieczny dla ludzi, w tym alergików, osób starszych czy dzieci oraz dla zwierząt domowych. Podczas wymrażania nie trzeba opuszczać mieszkania, wystarczy zapewnić technikowi swobodną przestrzeń do pracy.

metoda-dezynsekcji-ipm

IPM, czyli czyli dezynsekcja łączona, to zabieg, który w większości przypadków zwalcza pluskwy za pierwszym razem. A wszystko to dzięki podwójnej mocy zabiegu. W IPM na pluskwy stosujemy Cryonite w połączeniu z zabiegiem chemicznym (zamgławianiem lub opryskiem). Cryonite zamraża pluskwy i jaja, eliminując je natychmiast, a chemiczne środki owadobójcze działają długotrwale, dotruwając te osobniki, które mogły ukryć się w różnych zakamarkach mieszkania. Metoda szczególnie polecana przy wysokim poziomie zapluskwienia.

METODY CHEMICZNE

metoda-zamglawiania

ZAMGŁAWIANIE

Metoda dezynsekcji polegająca na rozprowadzaniu środków owadobójczych w formie mgiełki, która osadza się wszędzie dookoła, wnikając także w szczeliny. Metoda na pluskwy, komary, kleszcze, niekiedy stosowana też na karaluchy, prusaki, rybiki, mrówki.

metoda-oprysku

OPRYSK

Metoda stosowana głównie do zwalczania pluskiew, komarów, kleszczy, a przy dużych intestacjach także karaluchów, prusaków, rybików, mrówek. Polega na punktowym rozprowadzenia środków owadobójczych, w głównych miejscach bytowania szkodników.

metoda-zelowania

ŻELOWANIE

Szybka, skuteczna i wygodna metoda dezynsekcji. Nie wymaga specjalnego przygotowywania mieszkania. Najlepszy sposób na karaluchy, prusaki, rybiki, mrówki. Żelowy preparat rozprowadzany jest w miejscach bytowania owadów.

Masz pytania? Chcesz umówić zabieg?

ZADZWOŃ!

ZGODNIE Z NORMAMI

JEDYNIE CERTYFIKOWANE PREPARATY

PKN-PN-EN

Czy chemiczne metody dezynsekcji są bezpieczne?

Tak, chemiczne metody dezynsekcji mogą być bezpieczne, pod warunkiem ich odpowiedniego stosowania. Kluczowym aspektem jest też używanie środków biobójczych, które są zarejestrowane i dopuszczone do obrotu przez odpowiednie organy regulacyjne. To zapewnia, że produkty te przeszły rygorystyczne testy dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa.

Różne formy aplikacji, jak opryski, zamgławianie ULV czy metoda żelowa, pozwalają na precyzyjne wykorzystanie preparatów w sposób dostosowany do specyficznych potrzeb i typów pomieszczeń. Zwiększa to efektywność dezynsekcji przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka dla osób i zwierząt niebędących celem działań.

Wykorzystanie usług profesjonalnych firm dezynsekcyjnych, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, jest zalecane, szczególnie w sytuacji trudnej do opanowania infestacji lub w przypadku dużych obiektów. Specjaliści ci są przeszkoleni, aby wybierać odpowiednie środki i techniki aplikacji, co minimalizuje ryzyko błędów.

Dodatkowo, regularne kontrole i odpowiednie stosowanie insektycydów mogą zapobiegać rozwojowi odporności w populacjach szkodników, co jest kluczowe dla długoterminowej skuteczności chemicznych metod dezynsekcji.

Potrzebna dezynsekcja? ZADZWOŃ!