Jaką metodę dezynsekcji wybrać?
Dom to miejsce, które powinno kojarzyć się z odpoczynkiem, miłością, ciepłem i zacieśnianiem rodzinnych więzów. Niestety zdarza się, że sielanka zostaje zakłócona przez niezaplanowanych gości, którzy potrafią przemienić nasze domowe ognisko w istny koszmar. Insekty uprzykrzają też życie w miejscach pracy, sabotując nasze kariery. Tak naprawdę mogą pojawić się w każdym pomieszczeniu. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod dezynsekcji, czyli pozbywania się insektów.
Dezynsekcja chemiczna – co to?
Chemiczne metody dezynsekcji cechują się dużą skutecznością i stosunkowo niską cenę za pojedynczy zabieg. Można wyróżnić wśród nich zamgławianie ULV na pluskwy, karaluchy, prusaki, rybiki i mrówki oraz oprysk, który działa na te same insekty. Zabiegi zaleca się powtarzać 2-3 razy dla uzyskania pełnej skuteczności. Równie efektywną metodą chemiczną, która także tępi różne rodzaje insektów, jest żelowanie. Już nawet jeden zabieg pozwala wytępić mrówki, karaluchy i prusaki. Wszystkie wspomniane metody, chociaż chemiczne, są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.
Metody ekologiczne
Istnieją także ekologiczne metody dezynsekcji. Przykładem jest wymrażanie Cryonite, czyli innowacyjny i obecnie najskuteczniejszy na rynku zabieg na pluskwy. Zamiast środka chemicznego wykorzystuje dwutlenek węgla, który jest w stanie poradzić sobie z insektami. Dzięki temu sposób ten jest przyjazny środowisku. Pozwala pozbyć się nie tylko rozwiniętych pluskiew, ale i ich jaj. Cena za jeden zabieg jest wyższa niż w przypadku metod chemicznych, ale w większości przypadków nie trzeba go powtarzać. W ostatecznym rozrachunku jest więc zazwyczaj najbardziej opłacalnym sposobem zwalczania pluskiew. Zwłaszcza, że zabieg może być objęty 6-miesięczną gwarancją.