Dezynsekcja metodą żelową

Dezynsekcja metodą żelową polega na punktowym rozłożeniu preparatu biobójczego w miejscach bytowania insektów. Efekty jej działania widać już po kilku lub kilkunastu dniach. W większości przypadków wystarczy tylko jeden zabieg, by pozbyć się uciążliwych szkodników. W ramach naszych usług wykonujemy żelowanie prusaków, karaluchów, mrówek lub rybików. Przeprowadzamy je w mieszkaniach, hotelach, restauracjach i innych obiektach.

Zalety:

  • wysoka skuteczność – działa na owady odporne na inne insektycydy,
  • zabieg bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych,
  • metoda przyjazna dla środowiska – żel biobójczy jest biodegradowalny.

W celu umówienia zabiegu żelowania zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy także na wszelkie pytania.

ZADZWOŃ!

zelowanie

Cena żelowania - ile kosztuje zabieg?

ŻELOWANIE

od 150 zł

zazwyczaj jednorazowy zabieg
metoda chemiczna

Cena żelowania zaczyna się już od 150 zł. Na wysokość indywidualnej wyceny wpływają czynniki takie jak wielkość i ilość dezynsekowanych pomieszczeń oraz rodzaj zwalczanego owada. W większości przypadków jeden zabieg metodą żelową wystarczy, by pozbyć się insektów takich jak prusaki, karaluchy, mrówki czy rybiki.

W celu uzyskania dokładnej wyceny zapraszamy do kontaktu.

WYCENA OD RĘKI! ZADZWOŃ!

Jak działa metoda żelowa?

Metoda żelowa skupia się na aplikacji żelu w głównych miejscach bytowania insektów, dlatego fachowa wiedza technika jest tu nieoceniona. Żel biobójczy wabi owady dzięki właściwościom zapachowo-smakowym. Zawarta w nim trucizna uaktywnia się w organizmie insektów po 2-4 h od spożycia. Metoda żelowa jest skuteczna, bezwonna i ma długotrwałe działanie. Nie pozostawia wilgoci i nie trzeba specjalnie przygotowywać mieszkania do zabiegu.

W przypadku karaluchów żelowanie wywołuje tzw. efekt kaskadowy. Insekty umierają od trucizny, a następnie są zjadane przez inne osobniki ze stada (karaczany się wzajemnie kanibalizują). W ten sposób trucizna przekazywana jest dalej i dochodzi do stopniowego wytępienia wszystkich szkodników.

metoda-zelowa-dezynsekcja

FAQ - Dezynsekcja metodą żelową


Metoda żelowa to nowoczesna i skuteczna metoda zwalczania owadów, która przy zachowaniu podstawowych zasad BHP jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. W porównaniu z tradycyjnymi zabiegami chemicznymi, dezynsekcja ta nie wymaga wyjścia z mieszkania. Żel aplikowany jest w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych, co minimalizuje ryzyko kontaktu z substancją.

W zależności od warunków środowiskowych i stopnia infestacji, żel może pozostawać aktywny nawet do kilku miesięcy. Zwykle pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od aplikacji, kiedy karaluchy zaczynają kontaktować się z preparatem i przenosić go do swoich kryjówek, gdzie skutecznie eliminuje całe kolonie. Regularne monitorowanie i ewentualne ponowne aplikacje żelu mogą być konieczne w przypadku dużych infestacji, aby zapewnić długotrwałą ochronę.

Żelowanie to wygodna metoda dezynsekcji, która nie wymaga szczególnego przygotowania. Najważniejsze jest posprzątanie pomieszczeń, zwłaszcza w miejscach, gdzie żel będzie aplikowany, takich jak kuchnia, łazienka oraz wszelkie zakamarki i szczeliny. Usuń resztki jedzenia, okruchy i brud. Stwórz dogodną przestrzeń do pracy dla technika.

Masz pytania? Chcesz umówić zabieg?

ZADZWOŃ!