Odkleszczanie

Odkleszczanie to usługa dezynsekcji skierowana do właścicieli ogrodów, działek i innych terenów zielonych. Dzięki specjalistycznym środkom biobójczym kleszcze zwalczane są praktycznie od razu, a otoczenie chronione jest długotrwale przez kilka miesięcy. Zabieg odkleszczania ma na celu zapewnienie komfortowego i bezpiecznego wypoczynku na zewnątrz. Kleszcze są nie tylko uciążliwymi pasożytami, ale również mogą przenosić poważne choroby takie jak borelioza czy odkleszczowe zapalenie mózgu.

Już dziś zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zadzwoń do nas i zyskaj darmową wycenę zabiegu od ręki.

kleszcz-ogrod-zwalczanie

Cena odkleszczania

Cena odkleszczania uzależniona jest m.in. od rozmiaru i ukształtowania terenu objętego zabiegiem, wybranej metody zwalczania kleszczy, a także szeregu warunków technicznych (np. stopnia zalesienia, typu zabudowy). W celu zapewnienia najbardziej skutecznego oraz ekonomicznie korzystnego podejścia dla Klienta, dokonujemy wyceny każdego zlecenia w sposób indywidualny.

W cenie odkleszczania zapewniamy m.in.:

  • przeprowadzenie wizji lokalnej,
  • dobór odpowiedniej metody zwalczania kleszczy,
  • certyfikowane środki biobójcze oraz adiuwanty (substancje zwiększające skuteczność działania preparatów),
  • przygotowanie szczegółowego protokołu z wykonanej usługi.

Podstawowy cennik prezentuje się następująco:

Do 5 arów (500 m2)

od 400 zł

Powyżej 5 arów (500 m2)

indywidualne ustalenia

WYCENA OD RĘKI – ZADZWOŃ!

Jak wygląda zwalczanie kleszczy? Opis metod

Stosujemy innowacyjne i skuteczne metody zwalczania kleszczy, które pozwolą Ci cieszyć się wolnością od tych nieprzyjemnych owadów. Stawiamy na rozwiązania zarówno efektywne, jak bezpieczne dla otoczenia.

W celu likwidacji kleszczy wykonujemy:

  • Opryski na kleszcze – jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed tymi niebezpiecznymi pasożytami. Wykorzystując specjalnie opracowane preparaty owadobójcze, można skutecznie zabezpieczyć trawniki, krzewy, a nawet całe ogrody przed inwazją kleszczy. W ramach tej metody odkleszczania wykorzystywane są specjalne opryskiwacze, czyli sprzęty które umożliwiają równomierne pokrycie preparatem obszarów narażonych na obecność kleszczy.
  • Zamgławianie termiczne na kleszcze – zaawansowana technika, która wykorzystuje ciepło do tworzenia ultra-drobnych kropli mgły, zdolnych do długotrwałego utrzymywania się w powietrzu. Dzięki temu, środek owadobójczy jest rozprowadzany równomiernie na dużych obszarach, docierając nawet do najbardziej ukrytych zakątków. Jest to idealne rozwiązanie dla rozległych terenów, gdzie tradycyjne metody mogą okazać się niewystarczające.
odkleszczanie-ogrodu

Stosowane przez nas metody zwalczania kleszczy są wynikiem lat doświadczeń i ciągłych badań. Zapewniamy wysoką efektywność naszych działań. Stosujemy tylko sprawdzone i bezpieczne środki biobójcze.

Skontaktuj się z nami i opisz swoją potrzebę, a my doradzimy Ci wybór najlepszej metody. Darmowa wycena od ręki!

Jak odkleszczanie wpływa na środowisko?

Odkleszczanie to zabieg dezynsekcji wykorzystujący preparaty biobójcze, które są trujące nie tylko dla kleszczy, ale także i innych owadów. Swego rodzaju skutkiem ubocznym zabiegu może być zwalczenie komarów, uciążliwych meszek czy mrówek. Nie można jednak wykluczyć wpływu też na inne owady, np. biedronki. Jednak celem samym w sobie jest przede wszystkim wytrucie roznoszących groźne choroby kleszczy.

Wiele osób pyta też o wpływ odkleszczania na roślinność w ogrodach czy na działkach. Chociaż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak na preparaty zareaguje każdy gatunek roślin, to co do zasady zabieg zwalczania kleszczy nie wpływa negatywnie na trawniki, drzewa, krzewy czy kwiaty.

Istotną kwestią przy każdej dezynsekcji jest też oczywiście bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Przy odkleszczaniu obowiązuje szereg zasad BHP, jednak większość z nich dotyczy technika, jak np. założenie maski czy kombinezonu ochronnego. Klienci natomiast proszeni są przede wszystkim o zamknięcie okien w domu oraz znalezienie bezpiecznego miejsca dla siebie, bliskich i czworonogów na czas zabiegu.