FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Na skuteczność zabiegu wpływ ma, m.in. poziom infestacji mieszkania (to jak dużo jest szkodników) oraz odpowiednie przygotowanie lokalu do dezynsekcji. Jeżeli chodzi o zwalczanie pluskiew metodą wymrażania Cryonite lub metodą IPM to w większości przypadków owady udaje się wytępić już za pierwszym razem. Klienci mogą otrzymać do 6 miesięcy gwarancji przyznawanej na indywidualnych warunkach. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. Należy jednak pamiętać, że na ten moment na rynku nie ma metody o 100% skuteczności.

Niestety żadna firma nie może dać 100% gwarancji na to, że insekty nie wrócą, zwłaszcza jeżeli chodzi o pluskwy i karaluchy. Owady bardzo często przechodzą z innych lokali przez okna, kratki wentylacyjne czy szczeliny przy rurach. Dlatego zawsze zalecamy działania prewencyjnie – np. uszczelnienie wszelkich dziur, założenie moskitiery na okna. Jeżeli chodzi o pluskwy, to można je także przynieść do domu na ubraniach, w torbie lub bagażu z miejsc użyteczności publicznej. Nie należy jednak panikować. Najważniejsze jest działanie prewencyjne i szybka dezynsekcja w przypadku nawrotu insektów.

Cena zabiegu uzależniona jest od wybranej metody dezynsekcji i zwalczanych insektów. Sprawdź ofertę i cennik. Wpływ na koszt usługi ma również wielkość mieszkania i ilość pokoi, w których przeprowadzany jest zabieg.

Tak, mieszkanie należy przygotować zgodnie z zaleceniami – znajdziesz je tutaj. Odpowiednie przygotowanie lokalu do dezynsekcji ma realny wpływ na skuteczność zabiegu.

Za zabieg można zapłacić przelewem tradycyjnym, blikiem lub gotówką przed zabiegiem.

W niektórych przypadkach istnieje taka możliwość. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać podczas wstępnej konsultacji telefonicznej.

Najlepsze zabiegi na pluskwy to metoda IPM (dezynsekcja łączona) oraz wymrażanie Cryonite (dezynsekcja ekologiczna, bez chemii). W większości przypadków zwalczają insekty za pierwszym razem.

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi są bezpieczne, o ile Klienci stosują się do zaleceń technika. Stosujemy jedynie sprawdzone metody i certyfikowane środki biobójcze, a nasi specjaliści są odpowiednio przeszkoleni.

W przypadku zabiegów chemicznych zalecamy wyprowadzanie zwierząt z mieszkania.

Czas zabiegu jest indywidualny w zależności od wielkości mieszkania, ilości zagęszczenia przedmiotów oraz mebli i innych zmiennych.
Najczęstszy przykład – mieszkanie M2 50 m2:

  • żelowanie (15 min),
  • oprysk (15-30 min),
  • zamgławianie (15-30 min),
  • IPM lub wymrażanie Cryonite (45-90 min). 

Żelowanie – nie
Oprysk – tak
Zamgławianie ULV – tak
Wymrażanie Cryonite – nie trzeba. Prosimy jednak o pełne udostępnienie pokoi w momencie dezynsekcji, nierozpraszanie technika i umożliwienie mu swobodnej pracy.

Jest to możliwe, jednak zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie. Pluskwy rozchodzą się zazwyczaj po całym domu i są trudne do wytępienia. Dezynsekcja wszystkich pomieszczeń zwiększa szansę na ich szybkie zwalczenie i zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu tych insektów.

Wszystko zależy od stanu zapluskiewnia mebli. Niekiedy udaje się odratować łóżko, np. jeżeli pluskwy dopiero co się pojawiły i szybko wykonano dezynsekcję. Natomiast jeżeli widzimy, że łóżko jest dogłębnie zajęte przez insekty i jaja, a jego elementy są aż czarne od zaschniętej krwi, zdecydowanie zalecamy jego utylizację. Wyrzucenie mebla, nawet nowego, jest często nie tylko szybszą drogą do pozbycia się szkodników, ale i tańszym rozwiązaniem niż nieustanne powtarzanie zabiegów.

Jeżeli chodzi o materac to w większości przypadków udaje nam się go odratować. W bardzo skrajnych przypadkach zalecamy jego utylizację.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem i jednocześnie najpewniejszym jest wyniesienie książek na kwarantanne. Dezynsekcja chemiczna (oprysk, zmagławianie ULV) niszczy książki (ciecz niszczy papier), natomiast dezynsekcja termiczna na pluskwy nie zawsze przynosi pożądane rezultaty w przypadku książek. Jeśli więc masz pokaźną biblioteczkę, a wśród niej wydania z odstającymi okładkami lub ich grzbietami i chcesz mieć 100% pewności, że w książkach nie żyje żaden owad lub nie przyczepiły się do nich żadne jajeczka, to zapakuj książki do worka i szczelnie w nim zamknij, a następnie wynieś na strych lub do piwnicy na co najmniej rok.

Zadzwoń + 48 885 888 994