Pluskwy – zwalczanie przez profesjonalistów czy na własną rękę?

Zwalczanie pluskwy domowej może być skuteczne. Trzeba tylko wiedzieć, jak do niego podejść. Niewłaściwe działanie może co najwyżej pogorszyć sytuację. Jeżeli masz problem z pluskwami w mieszkaniu, hotelu lub innym lokalu zdecyduj się na właściwy zabieg. Nie ryzykuj z domowymi sposobami. Sprawdź, co działa naprawdę!

pluskwy-zwalczanie

Dlaczego zwalczanie pluskwy domowej lepiej zlecić specjalistom?

Zwalczanie pluskwy domowej, zwanej też pluskwą łóżkową, to niezwykle trudne zadanie. Szkodniki te cechuje tzw. chemoodporność, czyli zdolność do uodparniania się na insektycydy. Stosowanie powszechnie dostępnych sprayów lub innych preparatów na pluskwy nie przyniesie więc pożądanych efektów, a wręcz przeciwnie. Może zaszkodzić. Środki o niskim stężeniu substancji biobójczej mogą doprowadzić do rozejścia się szkodników po całym mieszkaniu. Zwalczanie pluskwy łóżkowej warto więc przekazać w ręce specjalistów.

Zwalczanie pluskiew w mieszkaniach i domach jednorodzinnych

Pluskwy są częstym problemem w blokach i kamienicach ze względu na łatwą migrację. Mogą przejść od sąsiadów, np. przez otwarte okna czy poprzez szpary za rurami. Ponieważ często kryją się w szczelinach łóżek czy szaf, należy uważać na używane meble. Przed ich zakupem zaleca się sprawdzić dokładnie wszelkie zakamarki. Jednak czasami nawet największe wysiłki nie są w stanie zapobiec pluskwom w 100%. Można przynieść je po prostu z zewnątrz, np. z komunikacji miejskiej.

W takich sytuacjach nie należy panikować, a działać błyskawicznie i rozsądnie. Odradza się sięganie po zwykłe spraye czy inne niesprawdzone środki. Mogą one jedynie spowodować „rozejście się” pluskiew po domu. Zaleca się natomiast profesjonalne odpluskwianie. Jedynie specjalista jest w stanie ocenić stan infestacji oraz dobrać odpowiednią metodę dezynsekcji.

Skuteczne metody zwalczania pluskiew:

Pluskwa domowa - zwalczanie w hotelach i hostelach

Pluskwy domowe występują także w hotelach, hostelach i innych obiektach noclegowych. Są to miejsca szczególnie narażone na te insekty, ze względu na dużą ilość nieustannie zmieniających się gości. Mogą zostać przeniesione na ubraniach czy w bagażach osób, u których występuje ten problem. Co więcej, pluskwy bardzo łatwo przynieść z miejsc publicznych, ponieważ pojawiają się również w komunikacji publicznej, kinach czy teatrach.

Nie w każdym przypadku da się im zapobiec, zwłaszcza w obiektach noclegowych. Jednak dzięki profesjonalnym metodom dezynsekcji, insekty można zwalczyć szybko i skutecznie. W żadnym wypadku nie wolno odwlekać przeprowadzenia zabiegu, ponieważ jest to jednoznaczne z narażeniem gości hotelowych na pluskwy. I nie chodzi tu tylko o ich rozprzestrzenianie. Szybkie zwalczanie pluskiew konieczne jest ze względów zdrowotnych. Insekty te żywią się krwią i powodują uciążliwe ugryzienia, które mogą skutkować nawet silną reakcją alergiczną.