Pluskwy w domu – jak się ich pozbyć?

Pluskwy w domu to prawdziwa udręka. Zniszczone meble i ukąszenia na ciele to jedne ze skutków ich bytowania. Masz już dość nieprzespanych nocy i swędzących rumieni? Domowe sposoby nie zdały egzaminu, a pieniądze wydane na owadobójcze aerozole są jak wyrzucone w błoto? Sprawdź metody, które naprawdę działają.

pluskwy-dezynsekcja

Błyskawiczna i ekologiczna metoda na pluskwy domowe

Obecnie najskuteczniejszą metodą na pluskwy jest wymrażanie Cryonite. W większości przypadków wystarcza już jeden taki zabieg, by całkowicie pozbyć się problemu. W czym tkwi skuteczność? Pluskwy w domu ukrywają się w drobnych szparach. Metoda Cryonite pozwala dotrzeć do tych szczelin i zwalczyć insekty. Nie niszczy przy tym ani mebli, ani elektroniki. Stosowany „suchy śnieg” zwalcza nawet pluskwy odporne na insektycydy. Co ważne, ten sposób zwalczania pluskiew jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt domowych i środowiska.

Pluskwy w domu a metody chemiczne

Na pluskwy w domu można stosować także metody chemiczne. Silne środki owadobójcze skutecznie zwalczają insekty, jednak zabiegi wymagają powtórzenia średnio 2-3 razy. Przykładowo zamgławianie ULV polega na rozpyleniu mikroskopijnych kropelek mgły, które dostają się nawet w trudno dostępne miejsca. Powrót do pomieszczenia po zabiegu możliwy jest już po 2 h. Z kolei najbardziej podstawowym zabiegiem jest oprysk na owady. Punktowa aplikacja preparatu pozwala rozprowadzić substancję w miejscu występowania pluskiew w domu. Specjalna formuła mikrokapsułek zapewnia osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Dodaj komentarz