Pluskwy w domu – jak się ich pozbyć?

Pluskwy w domu to prawdziwa udręka. Zniszczone meble i ukąszenia na ciele to jedne ze skutków ich bytowania. Masz już dość nieprzespanych nocy i swędzących rumieni? Domowe sposoby nie zdały egzaminu, a pieniądze wydane na owadobójcze aerozole są jak wyrzucone w błoto? Sprawdź metody, które naprawdę działają.

pluskwy-dezynsekcja

Błyskawiczna i ekologiczna metoda na pluskwy domowe

Obecnie najskuteczniejszą metodą na pluskwy jest wymrażanie Cryonite. W większości przypadków wystarcza już jeden taki zabieg, by całkowicie pozbyć się problemu. W czym tkwi skuteczność? Pluskwy w domu ukrywają się w drobnych szparach. Metoda Cryonite pozwala dotrzeć do tych szczelin i zwalczyć insekty. Nie niszczy przy tym ani mebli, ani elektroniki. Stosowany „suchy śnieg” zwalcza nawet pluskwy odporne na insektycydy. Co ważne, ten sposób odpluskwiania jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt domowych i środowiska.

Pluskwy w domu a metody chemiczne

Na pluskwy w domu można stosować także metody chemiczne. Silne środki owadobójcze skutecznie zwalczają insekty, jednak zabiegi wymagają powtórzenia średnio 2-3 razy. Przykładowo zamgławianie ULV polega na rozpyleniu mikroskopijnych kropelek mgły, które dostają się nawet w trudno dostępne miejsca. Powrót do pomieszczenia po zabiegu możliwy jest już po 2 h. Z kolei najbardziej podstawowym zabiegiem jest oprysk na owady. Punktowa aplikacja preparatu pozwala rozprowadzić substancję w miejscu występowania pluskiew w domu. Specjalna formuła mikrokapsułek zapewnia osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Dodaj komentarz