Pluskwy w domu – jak się ich pozbyć?

Mimo swojego małego rozmiaru pluskwy domowe potrafią znacząco utrudnić życie. Żywią się ludzką krwią, a ich ugryzienia pozostawiają swędzące czerwone ślady na skórze. Wytępienie pluskiew stanowi poważne wyzwanie, gdyż uwielbiają one chować się w szczelinach i trudno dostępnych zakamarkach mieszkania. Próby pozbycia się nieproszonych gości domowymi sposobami kończą się przeważnie porażką lub dają jedynie krótkotrwałe efekty. Natomiast profesjonalne odpluskwianie gwarantuje wygraną w walce z insektami.
pluskwy-dezynsekcja

Błyskawiczna i ekologiczna metoda na pluskwy domowe

Najskuteczniejszą obecnie metodą jest wymrażanie pluskiew Cryonite. Zwykle wystarcza już jeden taki zabieg, by całkowicie zniwelować problem. Pluskwy w domu ukrywają się w drobnych szparach, do których samodzielne uzyskanie dostępu graniczy z niemożliwością. Wymrażanie nie tylko dociera w te miejsca, ale nie niszczy przy tym mebli ani elektroniki. Stosowany „suchy śnieg” zwalcza nawet pluskwy odporne na insektycydy. Ten sposób zwalczania pluskiew jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych, a także dla środowiska.

Pluskwy w domu a metody chemiczne

Brak szkodliwości dla mieszkańców zapewniają również popularne metody chemiczne. Stosowane silne środki owadobójcze skutecznie zwalczają pluskwy domowe, lecz wymagają powtórzenia zabiegu 2-3 razy, by problem nie powrócił. Zamgławianie ULV polega na rozpyleniu mikroskopijnych kropelek mgły, które dostają się nawet w trudno dostępne miejsca. Powrót do pomieszczenia po zabiegu możliwy jest już po 2h, natomiast cząsteczki substancji działają przez 4 tygodnie, co umożliwia pozbycie się również wyklutych w tym czasie z jaj nowych pluskiew domowych. Z kolei najbardziej podstawowym zabiegiem jest oprysk na owady. Punktowa aplikacja preparatu pozwala rozprowadzić substancję w miejscu występowania pluskiew w domu. Specjalna formuła mikrokapsułek zapewnia osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Dodaj komentarz