Dezynsekcja pluskiew w Warszawie – jedne z najczęstszych zabiegów

Dezynsekcja pluskiew w Warszawie jest dla naszych specjalistów codziennością. Insekty te pojawiają się zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Bloki, kamienice, domy jednorodzinne, hotele, biura czy inne lokale – bez znaczenia. Pluskwy mogą zagnieździć się w każdym pomieszczeniu, w którym przebywa ich główny żywiciel, czyli człowiek. Skąd te uporczywe insekty wzięły się w Warszawie? Jak się ich pozbyć i jak im zapobiegać? Dowiesz się z naszego artykułu!

warszawa-panorama-technik-dezynsekcji

Pluskwy w Warszawie

Zapewne nieraz natknąłeś się na newsa o pluskwach na Woli, walce z plagą pluskiew na Białołęce czy dezynsekcji pluskiew na Ochocie, Mokotowie czy Bielanach. Ten problem jest na tyle powszechny, że nie ominął żadnej z warszawskich dzielnic. Pluskwy mogą pojawić się nawet w nowo wybudowanym bloku. Wystarczy, że lokator miał wcześniej styczność z miejscem, w którym były te szkodniki, a następnie przyniósł je razem ze sobą do mieszkania, np. w torbie, leżącej wcześniej na łóżku, krześle lub podłodze w zapluskwionym lokalu. Tak naprawdę już jedna pluskwa przyniesiona do domu może złożyć jaja i zapoczątkować problem na większą skalę. Owady te rozmnażają się między sobą w bardzo szybkim tempie, a im jest ich więcej, tym trudniejsze jest ich zwalczanie. Jednak przyniesienie pluskiew z zewnątrz nie jest jedynym sposobem, w jaki mogą pojawić się one w mieszkaniu.

Pluskwy przeszły od sąsiadów? Standard w warszawskich blokach i kamienicach!

Pluskwy są w stanie same przejść przez otwarte okna czy dziury, np. przy rurach w sąsiadujących ze sobą mieszkaniach. Są to małe owady o wielkości 5-7 mm w dorosłym stadium, dlatego bez problemu wejdą w szczeliny. Ich potencjalną drogą przejścia może być nawet wentylacja. Ścieżek jest wiele, dlatego nierzadkim scenariuszem bywa sytuacja, w której to pluskwy zagnieżdżają się na większą skalę w jednym mieszkaniu i z czasem opanowują cały warszawski blok czy kamienicę. Jak temu zapobiec? Czy w ogóle jest to możliwe?

Aby nie dopuścić do zapluskwienia całego budynku należy reagować szybko. Wymaga to dużej świadomości i odpowiedzialności ze strony osób, które zauważyły pluskwy w domu. Muszą podjąć konkretne kroki w celu zwalczenia tych insektów w profesjonalny sposób. Niestety dla większości ludzi jest to wstydliwy temat, z którym na początku starają się uporać na własną rękę. Jednak sięganie po tzw. domowe metody, nieskuteczne pułapki na insekty czy niesprawdzone aerozole może co najwyżej zaszkodzić. Pluskwy są w stanie uodpornić się na insektycydy, w związku z czym środki o niskiej zawartości substancji biobójczych mogą doprowadzić co najwyżej do tego, że w odruchu ucieczki owady rozejdą się po całym mieszkaniu. Rozsypane goździki pod łóżkiem czy mieszanki przypraw to już typowy mit, w który nie należy wierzyć. Jeżeli wiesz, że masz problem z pluskwami, zdecyduj się na profesjonalną dezynsekcję. Zwlekanie z podjęciem takiej decyzji w połączeniu z brakiem komunikacji między sąsiadami to przepis na katastrofę.

Mieszkasz w Warszawie? Sprawdź, jak chronić się przed pluskwami!

Chociaż pluskwy w Warszawie są dosyć dużym problemem, to nie należy popadać w panikę. Jest kilka sposobów ochrony przed pojawieniem się tych insektów w mieszkaniu. Podstawowym zaleceniem jest założenie moskitiery na okna. Można w ten sposób zmniejszyć ryzyko przejścia pluskiew od sąsiadów. Dobrą praktyką jest też uszczelnienie wszelkich dziur przy ciągach wodno-kanalizacyjnych oraz innych otworów w ścianach graniczących z lokalami obok. Są to wszystko zalecane działania prewencyjne.

Jeżeli natomiast szkodniki pojawiły się już w mieszkaniu, zdecyduj się na profesjonalny zabieg. Nie czekaj, aż problem się rozwinie w całym budynku. Bądź odpowiedzialny – chroń nie tylko siebie, ale i innych wokół. Odpluskwianie całych bloków czy kamienic jest możliwe, jednak należy pamiętać, że w takiej skali jest to cięższy i często dłuższy proces. I co bardzo ważne  – wymaga współpracy wszystkich mieszkańców.