Co najlepsze na pluskwy? Poznaj najskuteczniejszą metodę!

Masz już dosyć nieprzespanych nocy i ugryzień na ciele? Żadne preparaty i zabiegi nie działają a problem dosłownie się rozrasta? A może dopiero co zauważyłeś szkodniki w swoim domu? W każdym z tych przypadków sprawdź integrowane metody zwalczania (IPM), czyli najlepszy sposób, by pozbyć się pluskiew szybko i skutecznie.

najlepsza-metoda-na-pluskwy

Najlepsza metoda na pluskwy – dezynsekcja łączona (IPM)

Najlepszym sposobem na pluskwy, jaki rekomenduje InsektStop jest tzw. dezynsekcja łączona (inaczej zintegrowane metody zwalczania szkodników – IPM). Oznacza to, że podczas jednej wizyty u Klienta wykonywane są dwa rodzaje zabiegów o różnym sposobie działania. Dokładnie jest to połączenie wymrażania Cryonite, wykorzystującego tzw. suchy śnieg, ze standardowym opryskiem lub zamgławianiem. Wybór tej kombinacji jest kwestią dobieraną indywidualnie – zawsze stawiamy na skuteczniejsze rozwiązanie. O tym, czy będzie to Cryonite z opryskiem, czy z zamgławianiem ULV decydujemy po rozmowie z Klientem i ocenie poziomu zapluskwienia lokalu. Ostateczna weryfikacja następuje po przyjeździe na miejsce. Co istotne, w InsektStop przy metodzie łączonej zabieg dodatkowy wykonywany jest gratis. Wybór tej oferty jest więc oszczędnością pieniędzy, czasu i nerwów. Jest to bowiem najskuteczniejsza metoda na pluskwy.

Więcej na temat wszystkich metod przeczytasz tutaj.

Komu polecana jest ta metoda?

Łączona metoda dezynsekcji to zabieg stosowany do zwalczania pluskiew. Polecany jest szczególnie w sytuacji, gdy problem istnieje już dłuższy czas, a inne sposoby nie przyniosły pożądanego efektu. Nie oznacza to jednak, że przy małym poziomie zapluskwienia nie ma ona sensu. Wręcz odwrotnie. Należy pamiętać, że pluskwy rozmnażają się błyskawicznie i im szybsza reakcja tym lepiej. Można więc powiedzieć, że w każdym przypadku, gdy mamy do czynienia z tymi uciążliwymi insektami, łączona dezynsekcja, czyli metoda IPM, będzie najskuteczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pluskwy.

co-najlepsze-na-pluskwy

Dlaczego jest to najlepsza metoda na pluskwy?

O tym, że dezynsekcja łączona (IPM) jest najlepszą metodą na pluskwy świadczy kilka czynników. Po pierwsze to, że w wielu przypadkach pełne efekty zabiegu, a więc wytępienie insektów, widać już po jednej wizycie technika. Przekłada się to na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Często zabieg objęty jest gwarancją – jej warunki uzależnione są od czynników indywidualnych. Skuteczność tej metody tkwi w docieraniu do najmniejszych szczelin mebli czy innych zakamarków w celu wymrożenia, a tym samym wytępienia nie tylko dorosłych pluskiew, ale i jaj. Zastosowanie dodatkowego oprysku lub zamgławiania wzmacnia efekt dezynsekcji. Preparaty biobójcze działają do dwóch tygodni i w przypadku pojawienia się nowych pluskiew (np. w sytuacji gdy wiadomo, że insekty przechodzą od sąsiada), są w stanie je wytępić.

Po każdym zabiegu zalecamy zastosowanie zabezpieczenia przed owadami na przyszłość, m.in. w postaci założenia moskitiery czy uszczelnienia szpar między rurami. Polecamy też zapoznać się instrukcją przygotowania mieszkania do zabiegu. Zastosowanie tych zaleceń również ma wpływ na skuteczność zabiegu.