Czym jest ekologiczna dezynsekcja?

Czy ekologiczna dezynsekcja jest możliwa? Czy można pozbyć się szkodników bez stosowania biobójczych środków chemicznych? Jeżeli szukasz metody na zwalczenie pluskiew, która nie jest szkodliwa dla środowiska, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy, jaki zabieg dezynsekcji wybrać, by był skuteczny i jednocześnie bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

ekologiczna-dezynsekcja

Ekologiczna dezynsekcja, czyli jaka?

Mianem ekologicznej dezynsekcji nazywa się zabiegi, podczas których nie używa się żadnych środków chemicznych. Mogą to być klasyczne metody mechanicznego zwalczania szkodników, takie jak np. porozstawiane pułapki, lepy. Jednak nie na wszystkie owady to zadziała. Poza tym, tego typu metody raczej wspomagają dezynsekcję chemiczną i jedynie w nieznacznym stopniu zmniejszają problem, natomiast nie są w stanie całkowicie go wyeliminować.

Jak zwalczyć pluskwy bez chemii?

Jeżeli zależy ci na faktycznym zwalczeniu pluskiew, najlepiej porzuć zastawianie pułapek w różnych częściach mieszkania. Insekty te zbyt szybko się rozmnażają. Pułapki takie jak np. lepy nie są w stanie wytępią całego siedliska pluskiew. Poza tym w przypadku niektórych z nich trudno stwierdzić, że nie zawierają żadnej chemii. Podobnie radzimy też porzucić wszelkie domowe sposoby dezynsekcji, które są jednym wielkim mitem. Chodzi tutaj o metody typu pułapki piwne czy goździki pod łóżkiem. Jeżeli chcesz realnie pozbyć się pluskiew bez chemii, postaw na wymrażanie Cryonite. Jest to profesjonalny zabieg, który często już za pierwszym razem usuwa problem całkowicie.

Ekologiczna dezynsekcja Cryonite. Co o niej wiadomo?

Ekologiczna dezynsekcja zwana dokładnie wymrażaniem pluskiew Cryonite, to innowacyjny sposób walki ze szkodnikami. Zamiast środków chemicznych podczas zabiegu wykorzystywany jest dwutlenek węgla (CO2) – odzyskany z przemysłu i nietoksyczny. Nie stanowi on także zagrożenia dla alergików. Ponadto metoda Cryonite eliminuje problem uodparniania się owadów na insektycydy, a więc środki biobójcze. Zamiast na chemii zabieg wymrażania – jak sama nazwa wskazuje – bazuje na bardzo niskiej temperaturze. Dwutlenek węgla w postaci tzw. suchego śniegu dosłownie zamraża i niszczy dorosłe pluskwy oraz jaja. Owady nie są w stanie zbudować odporności na takie warunki.

Zalety ekologicznej dezynsekcji. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Ekologiczna dezynsekcja to rozwiązanie szczególnie ważne dla osób, które nie mogą stosować środków chemicznych, np. ze względów zdrowotnych. Metoda Cryonite daje szansę na pozbycie się pluskiew w sposób bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Oto inne jej zalety:

  • dezynsekcja bezzapachowa,
  • tzw. suchy lód można stosować na produkty spożywcze,
  • nie niszczy mebli, ścian i elektroniki,
  • nie pozostawia żadnych plam,
  • często wystarczy jeden zabieg by pozbyć się pluskiew,
  • likwiduje owady dorosłe, tzw. nimfy i jaja,
  • po zabiegu Cryonite można od razu wrócić do lokalu.

Ze względu na wysoką skuteczność ekologiczna dezynsekcja Cryonite to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów.

Zmagasz się z pluskwami? Chcesz szybko pozbyć się tych szkodników? Zapraszamy do kontaktu!