Czy wymrażanie pluskiew jest skuteczne?

Wiesz już, że istnieje coś takiego jak wymrażanie pluskiew, ale nie masz pojęcia jak ta metoda działa? Co wpływa na wysoką skuteczność i innowacyjność tej dezynsekcji? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, w czym tkwi sekret. Szybko stwierdzisz, że jest to zabieg na pluskwy, w który warto zainwestować.

wymrazanie-butla-suchy-snieg

Na co i jak działa wymrażanie?

Wymrażanie metodą Cryonite®, to sposób opracowany do zwalczania pluskiew. Co ważne, jest w stanie wytępić nie tylko dorosłe osobniki, ale i jaja. Daje to realną szansę na zlikwidowanie całego siedliska insektów za jednym zamachem. Jeżeli chodzi o przebieg zabiegu, to polega on na zastosowaniu dwutlenku węgla (CO2), który ma postać tzw. suchego śniegu. Ponieważ pluskwy to insekty poruszające się dosyć wolno, bez większego problemu można zwalczyć je w taki mechaniczny sposób. A dokładnie zamrażając ich całe siedliska gnieżdżące się w łóżkach, szczelinach meblowych czy w okolicach listew. Wspomniany tzw. suchy śnieg jest w stanie dotrzeć do takich zakamarków.

Czym Cryonite® wyróżnia się na tle innych metod?

Wymrażanie pluskiew metodą Cryonite® to zabieg, który w większości przypadków wystarczy wykonać tylko jeden raz. Dodatkowe wizyty technika mają miejsce przeważnie wtedy, gdy poziom zapluskwienia jest bardzo duży, wielomiesięczny lub gdy insekty rozeszły się po całym domu. Warto o tym pamiętać i nie zwlekać z zamówieniem profesjonalnej dezynsekcji. Pozwoli to oszczędzić czas, pieniądze i przede wszystkim nerwy, które potrafią zszargać te uciążliwe insekty.

Kolejną zaletą jest ekologia. Przy samym wymrażaniu pluskiew nie wykorzystuje się chemicznych środków biobójczych. Stosowany CO2 pochodzi z recyklingu z procesów przemysłowych.

Cryonite® to nierzadko jedyne rozwiązanie dla osób nietolerujących chemii. Inne profesjonalne zabiegi bazują na środkach biobójczych. Uwaga – profesjonalne – jest to coś co trzeba wyraźnie podkreślić. Wszelkich tzw. domowych czy babcinych sposobów na pluskwy należy unikać. Insekty te są niezwykle trudne do zwalczenia i z pewnością nie zostaną unicestwione ziołami czy kuchennymi miksturami.

 

Wracając jednak do zalet wymrażania Cryonite®, to jest to z pewnością fakt, że tzw. suchy śnieg nie zostawia śladów na meblach, ścianach czy podłodze. Pozytywem jest też to, że z racji na brak chemicznego czynnika, do mieszkania można wrócić od razu po zakończonej dezynsekcji. Wymrażanie to metoda w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

Kolejną zaletą jest ekologia. Przy samym wymrażaniu pluskiew nie wykorzystuje się chemicznych środków biobójczych. Stosowany CO2 pochodzi z recyklingu z procesów przemysłowych.

Cryonite® to nierzadko jedyne rozwiązanie dla osób nietolerujących chemii. Inne profesjonalne zabiegi bazują na środkach biobójczych. Uwaga – profesjonalne – jest to coś co trzeba wyraźnie podkreślić. Wszelkich tzw. domowych czy babcinych sposobów na pluskwy należy unikać. Insekty te są niezwykle trudne do zwalczenia i z pewnością nie zostaną unicestwione ziołami czy kuchennymi miksturami.

Wracając jednak do zalet wymrażania Cryonite®, to jest to z pewnością fakt, że tzw. suchy śnieg nie zostawia śladów na meblach, ścianach czy podłodze. Pozytywem jest też to, że z racji na brak chemicznego czynnika, do mieszkania można wrócić od razu po zakończonej dezynsekcji. Wymrażanie to metoda w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

Skuteczność wymrażania Cryonite®

Wymrażanie Cryonite® to zabieg najczęściej wybierany przez klientów. Dlaczego? Jest to najskuteczniejsza metoda zwalczania pluskiew bez chemii. Ponadto Cryonite® może być łączony z opryskiem lub zamgławianiem ULV i jest to wtedy tzw. metoda IPM. Zabieg ten, inaczej zwany dezynsekcją łączoną – termiczno-chemiczną – daje jeszcze większe szanse na pełne pozbycie się insektów za pierwszym razem. Cryonite® unicestwia zamrożone pluskwy natychmiast, a chemia działa długotrwale i zatruwa owady.

Należy przy tym pamiętać, że ogromny wpływ na skuteczność (każdego) zabiegu ma także przygotowanie mieszkania według wytycznych. Podczas dezynsekcji metodą Cryonite® technik jest w stanie wymrozić pluskwy w tych miejscach, do których ma dostęp. Dlatego podstawowymi działaniami, które trzeba podjąć jest posprzątanie mieszkania i opróżnienie łóżek. Pełną lista zaleceń tutaj. Niezwykle istotne jest również wdrożenie indywidualnych zaleceń pozabiegowych.