Czy wymrażanie pluskiew jest skuteczne?

Wiesz już, że istnieje coś takiego jak wymrażanie pluskiew, ale nie masz pojęcia jak ta metoda działa? Co wpływa na wysoką skuteczność i innowacyjność tej dezynsekcji? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, w czym tkwi sekret. Szybko stwierdzisz, że jest to zabieg na pluskwy, w który warto zainwestować.

kontrola-pluskwy-wymrazanie

Na co i jak działa wymrażanie?

Wymrażanie, a dokładnie metoda Cryonite, to sposób opracowany do zwalczania pluskiew. Co ważne, jest w stanie wytępić nie tylko dorosłe osobniki, ale i jaja. Daje to realną szansę na zlikwidowanie całego siedliska insektów za jednym zamachem. Jeżeli chodzi o przebieg zabiegu, to polega on na zastosowaniu dwutlenku węgla (CO2), który ma postać tzw. suchego śniegu. Ponieważ pluskwy to insekty poruszające się dosyć wolno, bez większego problemu można zwalczyć je w taki mechaniczny sposób. A dokładnie zamrażając ich całe siedliska gnieżdżące się w łóżkach, szczelinach meblowych czy w okolicach listew. Wspomniany tzw. suchy śnieg jest w stanie dotrzeć do takich zakamarków.

Czym wyróżnia się wymrażanie na tle innych metod?

Na początku należy zaznaczyć, że wymrażanie metodą Cryonite to zabieg, który często wystarczy wykonać tylko jeden raz. Dodatkowe wizyty technika mają miejsce przeważnie wtedy, gdy poziom zapluskwienia jest bardzo duży, wielomiesięczny i gdy insekty rozeszły się po całym domu. Duży wpływ na skuteczność (każdego) zabiegu ma także przygotowanie mieszkania do dezynsekcji według zaleceń specjalistów.

Kolejną zaletą jest ekologia. Przy samym wymrażaniu pluskiew nie wykorzystuje się chemicznych środków biobójczych. Stosowany CO2 pochodzi z recyklingu z procesów przemysłowych. Co prawda jako najskuteczniejszą metodę na pluskwy, polecamy tzw. zintegrowane metody zwalczania, a więc wymrażanie z opryskiem lub zamgławianiem. Natomiast dla osób nietolerujących stosowania chemii Cryonite może być jedynym rozwiązaniem.

Poza wysoką skutecznością i ekologią zaletą wymrażania jest to, że po zabiegu nie ma żadnych śladów na meblach, ścianach czy podłodze. Ponadto brak czynnika chemicznego sprawia, że można wrócić do lokalu od razu po zakończonej dezynsekcji. Wymrażanie pluskiew jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.