Co nas gryzie w nocy? Jak chronić się przed pokąsaniem?

  • Post author:
  • Post category:Blog
  • Post last modified:31 maja, 2024

Noc powinna być czasem odpoczynku i regeneracji. Niestety, dla wielu osób staje się ona koszmarem z powodu pokąsania przez owady. Co nas gryzie w nocy? Komary, pluskwy oraz inne insekty mogą pozostawiać nie tylko zaczerwienione ślady na ciele, ale także negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. W tym artykule dowiesz się co może gryźć w nocy, a także jak rozpoznać kąsającego szkodnika oraz jak z nim skutecznie walczyć.

co-nas-gryzie-w-nocy

W tym artykule przeczytasz:

  1. Komary – gryzą w nocy i wieczorem
  2. Co nas gryzie oprócz komarów? Pluskwy domowe!
  3. Co gryzie nas oprócz pluskiew i komarów?
  4. Kiedy na gryzące komary zamówić dezynsekcję?

Komary – gryzą w nocy i wieczorem

Jednymi z najbardziej uciążliwych owadów, które gryzą w nocy, a w sumie to już tuż po zachodzie słońca, są komary. Insekty te potrafią skutecznie zakłócać nasz sen swoimi ukąszeniami oraz nieprzyjemnym bzyczeniem. Przyciąga je ciepło ludzkiego ciała oraz dwutlenek węgla, który wydychamy, co czyni nas idealnym celem. Ukąszenia komarów są nie tylko swędzące i irytujące, ale mogą również prowadzić do reakcji alergicznych oraz przenosić choroby. Stosowanie środków odstraszających oraz zabezpieczanie okien i drzwi może pomóc w ochronie przed niedużymi grupami tych i innych owadów. Jednak gdy owadów jest bardzo dużo najlepiej wykonać profesjonalne odkomarzanie, które pomoże pozbyć się ich do nawet dwóch miesięcy.

Komary, choć powszechne, nie są jedynymi szkodnikami, które potrafią skutecznie pokąsać po zmroku. Co nas gryzie oprócz komarów? Jest owad o wiele trudniejszy do wykrycia i wyeliminowania.

co-nas-gryzie-w-nocy-oprocz-komarow

Co nas gryzie oprócz komarów? Pluskwy domowe!

Pluskwy domowe to małe, płaskie owady, które potrafią skutecznie ukrywać się w szczelinach łóżek, materacach, za tapetą i w innych trudno dostępnych miejscach. Pluskwy gryzą w nocy, gdy ich główny żywiciel śpi. Ślady po ich ukąszeniach są szczególnie irytujące. Mogą powodować swędzenie, zaczerwienienie i obrzęk skóry. Jeśli więc budzisz się rano z ułożonymi w linie ukąszeniami na plecach, udach lub ramionach i zastanawiasz się, co gryzie Cię w nocy w łóżku, prawdopodobnie są to właśnie pluskwy.

Warto wiedzieć, że pluskwy rozmnażają się szybko, co może prowadzić do poważnych infestacji, które są trudne do zwalczenia bez profesjonalnej pomocy. Choć te owady nie przenoszą chorób, ich obecność budzi po prostu wstręt i obrzydzenie. Domowe metody na pluskwy opisywane w sieci najczęściej zawodzą, dlatego w przypadku tych insektów nie warto czekać z działaniem. Szybki kontakt z profesjonalistami i zabieg odpluskwiania może uchronić przed dużą infestacją, a przez to i większymi stratami.

W nocy pogryzły Cię pluskwy? Skontaktuj się z nami i zamów dezynsekcję!

+48 885 888 994

Co gryzie nas oprócz pluskiew i komarów?

Oprócz pluskiew i komarów w nocy mogą gryźć także meszki, a spośród kilkudziesięciu gatunków występujących w Polsce – bolimuszki. Małe, ale wyjątkowo irytujące owady. Atakują głównie po południu i wieczorem. Meszki nie przenoszą chorób, ponieważ podczas ugryzienia nie wpuszczają jadu do krwioobiegu żywiciela, ale ich ślina zawiera toksyny, przez co w miejscu ukąszenia pojawia się opuchlizna, świąd, a nawet ból.

Co jeszcze gryzie w nocy podczas snu? Wśród takich owadów są pchły i wszy. Choć zazwyczaj przebywają na naszych zwierzętach domowych, dostając się w ten sposób do wnętrza domu, mogą przenosić się na pościel i materace, i gryźć ludzi.

co-gryzie-nas-w-nocy

Muchy końskie. Choć we wnętrzach spotykane są zdecydowanie rzadziej, ich obecności nie można wykluczyć. Szczególnie w okresie letnim w domach w pobliżu łąk i gospodarstw hodowlanych. Muchy końskie są aktywne w ciągu dnia, ale trafiając do wnętrza domu, mogą gryźć również w nocy. A ich ugryzienia są zazwyczaj bolesne. Muchy końskie posiadają dość duże i silne żuwaczki, którymi przecinają skórę. Następnie wpuszczają jad, który zapobiega krzepnięciu krwi. Taka sekwencja zdarzeń przyczynia się do wystąpienia dużej opuchlizny i bólu.

Wszystkie te owady są nie tylko irytujące, ale ich ukąszenia mogą prowadzić do reakcji alergicznych i infekcji, dlatego ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze i zwalczać je skutecznie.

Kiedy na gryzące komary zamówić dezynsekcję?

Wiesz już, co gryzie w domu w nocy i z jakimi zagrożeniami oraz dyskomfortem się to wiąże. Jeśli twój dom został zaatakowany przez owady i nie możesz poradzić sobie z nimi samodzielnie, zamów profesjonalną dezynsekcję. Jest ona szczególnie ważna w przypadku pluskiew, ponieważ insekty te są trudne do wytępienia. Często nabywają insektycydoodporność, a domowe sposoby są na nie zwyczajnie za słabe.

Dlaczego warto zainwestować w dezynsekcję? Technicy posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę, ale także sprzęty i specjalne preparaty, aby skutecznie pozbyć się różnych gatunków insektów. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy owadów jest bardzo dużo i doszło do rozległej infestacji. Skontaktowanie się z firmą dezynsekcyjną to najlepsze rozwiązanie, aby uwolnić się od gryzących insektów w nocy.

Uciążliwe owady gryzą Cię w nocy? Zadzwoń i zamów dezynsekcję!

+48 885 888 994